A BGA által biztosított 35 millió forintos vissza nem térítendő támogatásból egy olyan teljesen hiányzó űrt sikerül betölteni, amelyre nagy szüksége van az erdélyi közösségnek. A projekt folyamán több síkon igyekszünk az Egyesület tevékenységi körét bővíteni, egy egységes gyermekút programot kialakítani, amely során minden gyermeknek lehetősége nyílik időben eljutni szakemberhez.
A projekt fő célja, hogy elindítsa az óvodás korú kiscsoportos gyermekek szűrését, ebben a projektben elsősorban az Alcsíki régió 8 óvodásának a gyermekeit fogják szakembereink felmérni egy minden fejlődési területre kitérő játékos teszt segítségével.
A projekt során 25 eltérő fejlődésű gyermek gyógypedagógiai fejlesztése zajlott központunkban, ezt kiegészítik a szülőcsoportok, valamint a pedagógusoknak tartott szakmai workshopok. A támogatásból egy multiszenzoriális szobát alakítottunk ki a Központban, ezzel is elősegítve a hozzánk járó gyermekek hatékonyabb fejlődését.
A projekt során szakembereink gyógypedagógiai fejlesztést valamint intenzív fejlesztési heteket tartottak súlyos sérüléssel elő gyermekek számára, valamint a szülők számára.
A BGA támogatásával megvalósított projekt folyamán elsősorban olyan célokat valósítottunk meg, amelyeket egyesületünk nagyon fontosnak tart a sérült gyermekkel elő családok lelki fejlődésének elősegítésében.
A pályázaton keresztül 40 a központunkba járó, eltérő fejlődésű gyermek számára biztosítottunk kiegészítő terápiákat az alapellátás mellé: báb és zeneterápiát, játékos – zenés tornát, 2 nyári tábort, valamint intenzív fejlesztő heteket.
A pályázaton keresztül 40 a központunkba járó, eltérő fejlődésű gyermek számára biztosítotunk kiegészítő terápiákat az alapellátás mellé: lovas terápiát, báb és zeneterápia.
A pályázaton keresztül 40 a központunkba járó, eltérő fejlődésű gyermek számára biztosítottunk kiegészítő terápiákat az alapellátáa mellé: lovas terápiá, báb és zeneterápia.
A projekt által Egyesületünk sikeresen lebonyolított egy szakmai Konferenciát szerveztünk, amelyen több mint 200 szakember vett részt: orvos, gyógypedagógus, gyógytornász és óvodapedagógus.
A projekt segítségével, a helyi érdekeltségű óvodapedagógusok és iskolapedagógusok számára tartottunk képzést a korai fejlesztés felismerés fontosságáról.
A projekt segítségével a csíkszentmártoni Korai Fejlesztő Központba járó, 30 gyermek számára biztosítottunk az alapellátás mellet kiegészítő terápiát: báb és zane terápiát valamint hidroterápiát.
A projekt segítségével az Egyesület eszköztárát bővítettük olyan eszközökkel, amelyek nélkül elképzelhetetlen a TSMT fejlesztés: gym labda, billenőlap, gördeszkák, matracok.